Državljanska vzgoja

Zelo pogosto govorimo o državi in njenih ukrepih. Govorimo o državni politiki, državni birokraciji, državnih predpisih, problemih, ipd. Pogosto se jezimo, da je država predraga, da nas sprejeti predpisi omejujejo. Zakaj neki je naš odnos države tako protisloven?
Po eni strani se želimo izogniti njenim ukrepom, po drugi strani pa smo si stoletja prizadevali za svojo državo.

Država pomembno vpliva na naše vsakdanje življenje, zato je prav, da poznamo in se zavedamo, kako deluje država in kakšne so naše možnosti pri urejanju skupnih zadev.

V sklopu Državljanske vzgoje se zato predstavlja nekatere, s tem povezane teme:
  • država,
  • Slovenija in EU,
  • demokracija,
  • moč / oblast,
  • politična participacija,
  • pravice državljanov,
  • enake možnosti in preprečevanje nasilja,
  • kakovost življenja,
  • zdravje,
  • skrb za okolje.
Državljanska vzgoja je namenjena dijakom 3. letnikov, v času tedna OIV.

2020 2021 2022
junij julij avgust