Učbeniški sklad

Razpored razredov za prevzem učbenikov v knjižnici>>> (NOVO)

NAROČANJE UČBENIKOV IN DELOVNIH ZVEZKOV za šolsko leto 2017/2018

Bodoči dijaki 1. letnikov

Za šolanje na Gimnaziji Kranj potrebujete učbenike in delovne zvezke. Večino učbenikov si lahko izposodite iz učbeniškega sklada. To storite tako, da ob vpisu oddate naročilnico za učbeniški sklad.

Gradiva, ki jih ni v učbeniškem skladu, je potrebno kupiti. Če želite, lahko naročilo za ta gradiva oddate ob vpisu, prejeli pa jih boste na začetku šolskega leta 2017/2018.

Pri tem ne pozabite oddati soglasja, ki ga potrebujemo, da lahko vaše naročilo posredujemo naprej.

• Naročilnica za učbenike iz učbeniškega sklada,
  • naročilnica za gradiva, ki jih je potrebno kupiti,
  • soglasje.
Vse tri dokumente, soglasje ter obe naročilnici, izpolnjene ter podpisane oddate ob vpisu.

OPOMBA: Profesorji slovenščine uporabljajo različna delovna zvezka: Barve jezika 1 ali Na pragu besedila 1. Če doma nimate nobenega oziroma potrebujete enega ali drugega, naročite kar oba. Oddana naročila bomo pregledali, jih uskladili s seznami gradiv po oddelkih, ko bo v mesecu avgustu znana dokončna razporeditev dijakov.
Dijak bo prejel le tisti delovni zvezek, katerega zahteva profesor/-ica, ki bo dijaka učil slovenščino.

Podobno velja tudi v primeru več želja za drugi tuj jezik. Če označite vsa gradiva za vse druge tuje jezike, boste dobili samo tiste, ki jih boste potrebovali pri pouku drugega tujega jezika.

Ostali

Dijaki vseh ostalih letnikov učbenike in delovne zvezke naročite preko spletne aplikacije. Pri tem ne pozabite oddati soglasja.

Za prijavo v sistem potrebujete uporabniško ime in geslo, ki ste ju prejeli v šoli. Za prijavo najprej kliknite na spodnjo povezavo, nato pa na novi strani v meniju zgoraj klinite na "Prijava". Če ste izgubili soglasje za posredovanje podatkov, ga lahko natisnete sami. Oddate ga lahko v tajništvu ali v času vračanja učbenikov.
  • Soglasje za ostale

Seznami učbenikov v skladu

Večino učbenikov si lahko izposodite v šoli. Prejeli jih boste v prvem tednu šolskega leta 2017/18.

Seznami učbenikov in delovnih zvezkov, ki niso v skladu

Učbenike, ki niso v skladu, ter delovne zvezke lahko naročite v šoli. Prejeli jih boste v drugem tednu šolskega leta 2017/2018. Na spodnjih povezavah so dostopni splošni seznami po posameznih letnikih.
Če potrebujete več informacij, pišite na sklad.gimkr@gmail.com.

O UČBENIŠKEM SKLADU

Večino učbenikov, ki jih boste potrebovali pri pouku, dobite v šoli, za kar boste plačali minimalno obrabnino. Izposojevalnina učbenika znaša 1/3 cene novega učbenika. V 4. letniku znaša uporabnina za ponovno izposojo učbenikov iz nižjih letnikov le 1/6 cene novega učbenika.

Odgovori na pogosta vprašanja

2016 2017 2018