Aleš Globočnik iz 2. a osvojil srebro na naravoslovni olimpijadi na Danskem

08.06.2017

Aleš je v ekipi treh dijakov z Gimnazije Kranj, Gimnazije Škofja Loka in II. gimnazije Maribor osvojil 8. mesto med 50 ekipami.

Avtor: Aleš Globočnik iz 2. a

V danskem glavnem mestu Kopenhagen je bila od 7. do 14. maja 2017 Naravoslovna olimpijada za mlade do 16 let EUSO, na kateri svoje znanje od leta 2003 preizkušajo ekipe mladih naravoslovcev iz držav Evropske unije. Na naravoslovno olimpijado se je uvrstilo tudi 6 slovenskih tekmovalcev, ki so se pred tem izkazali na državnem naravoslovnem tekmovanju. V dveh slovenskih ekipah so bili po trije tekmovalci, ki so se v biologiji, kemiji in fiziki pomerili s 50 ekipami iz 24 držav EU. V eni od slovenskih olimpijskih ekip so bili  Aleš Globočnik z Gimnazije Kranj,  Maša Predin z II. Gimnazije Maribor in Klemen Bogataj z Gimnazije Škofja Loka.  Na tekmovanju so pokazali odlično znanje. Dosegli so 8. mesto in srebrno medaljo. Aleševi mentorji so bili profesorji naravoslovnih predmetov z Gimnazije Kranj in Gimnazije Škofja Loka.