Bosonogi Nara Petrovič ne glede na letni čas

14.11.2014

V Mestni knjižnici Kranj je predaval slovenski ekolog, pisatelj in popotnik

Avtorica: Neža Štremfelj iz 2. c

Zagnan ekolog, predavatelj in pisatelj Nara Petrovič je v sredo, 12. 11. 2014, predaval v Mestni knjižnici Kranj. Na predavanju smo se zbrali tudi dijaki drugih letnikov Gimnazije Kranj. Seveda najbolj pade v oči dejstvo, da ne glede na letni čas in kraj Nara Petrovič hodi bos in pravi, da se mu zdi čudno, da vsi ljudje nosimo čevlje. Res veliko se giblje na področju ekologije, v svojem rojstnem kraju je ustanovil »eko vas«, kjer živijo po načelih narave, poznan pa je tudi po projektu Očistimo Slovenijo. Na predavanju v knjižnici je Nara na kratko predstavil samega sebe in nam na zelo duhovit način prikazal svoje res nevsakdanje življenje. Dotaknil se je tudi teme problemov šolskega sistema in vsakdanjih problemov ljudi, ki jih je utemeljil tudi s svojimi nadvse zanimivimi izkušnjami iz vseh mogočih tujih dežel, ki jih je prepotoval. Zdi se mi, da je Nara Petrovič s svojimi nadvse zanimivimi izkušnjami pritegnil vse poslušalce in nas vzpodbudil k razmišljanju o problematikah, o katerih je na predavanju tudi sam govoril.

junij julij avgust