Deseta obletnica uvedbe evra v Sloveniji

06.02.2017

Dijaki iz 3. b so se udeležili tekmovanja Generacija evro.

Avtor: Žan Perko iz 3. b

V četrtek, 2. 2. 2017, se je v dvorani Grand hotela Union odvijala slovesnost ob 10. obletnici uvedbe evra v Sloveniji. Na njej je bil častni gost predsednik države Borut Pahor, slavnostni govornik pa predsednik Evropske centralne banke Mario Draghi. Prireditve so se udeležili tudi gostje kot so nekdanji premier Janez Janša ter guverner Banke Slovenije Boštjan Jazbec. Dogodka smo se v sklopu tekmovanja Generacija evro udeležili tudi dijaki 3. b razreda, Žan Perko, Luka Korenčan, Renato Podvratnik, Matic Dolinar in Miha Prosen. V svojih govorih so predsednik države Borut Pahor, guverner Banke Slovenije Boštjan Jazbec ter slavnostni govornik Mario Draghi povedali nekaj besed o pomembnosti uvedbe evra v Sloveniji v zadnjih desetih letih ter da bo v prihodnosti potrebno popraviti določene napake ter delati enotno, če bomo želeli v Sloveniji imeti stabilno finančno stanje države. Po prireditvi je v hotelu sledila še pogostitev. Dijaki 3. b pa upamo da bo naša projektna naloga čim bolj uspešna na tekmovanju Generacija Evro.

junij julij avgust