Enkrat kranjski gimnazijec, vedno kranjski gimnazijec

06.09.2019

Podelitev diplom mednarodne mature in nagrad olimpijcem

Avtorica: Manca Kejžar iz 3. h

Le dobro uro pred uradnim sprejemom nove generacije prvošolcev med zidove Gimnazije Kranj smo se v gimnazijski knjižnici s kulturno prireditvijo ob podelitvi IB-diplom poslovili od osme generacije četrtošolcev, maturantov mednarodne mature. Prireditev so odprli trije dijaki 4. h, ki so zapeli slavno Gaudeamus igitur. V imenu izjemnih maturantov s povprečjem kar 38,64 točke na maturi in 12 zlatimi nas je nato nagovoril nekdanji predsednik razreda in dijaške skupnosti Tadej Rajgelj, čigar govoru je sledil govor ravnatelja šole mag. Aljoše Brlogarja. Tadej je v svojem govoru z veseljem obudil nekaj spominov na bivanje na Gimnaziji Kranj, na štiriletno obdobje, ki je bilo po njegovem mnenju eno najboljših, gospod ravnatelj pa je maturantom predvsem zaželel srečo v prihodnosti in jih še enkrat pohvalil za nadpovprečne rezultate. Oba sta se zahvalila še profesorjem in staršem, brez podpore in pomoči katerih bi bilo vse skupaj nemogoče. Program sta nadaljevala recitatorja iz 4. h, ki sta zbranim prebrala dve pesmi iz 4. gimnazijskega zbornika Vnetljivo. Sledila je podelitev diplom, cvetja in nagrad. 12 zlatim maturantom so bile podeljene tudi male medalje. Velike medalje in posebna darila pa so bila nato podeljena petim kranjskim olimpijcem, dijakom, ki šolo in Slovenijo zastopajo na mednarodnih olimpijadah, na katerih se uvrščajo zavidljivo visoko in katerih trud je bil letos poplačan s kar 7 olimpijskimi medaljami. Olimpijci so Tevž Lotrič, Aleš Globočnik, Job Stopar, Tjaša Sušnik in Benjamin Bajd. Prireditev se je zaključila z nastopom nadarjenega kitarista Jureta Kobala iz 4. h,katerega dijaki so ob pomoči 3. h in pod mentorstvom prof. Mihaela Šorlija in prof. Nataše Kne tudi poskrbeli za organizacijo dogodka v čast in spomin 8. IB-generaciji in nagrajencem. Sledilo je le še sproščeno druženje, preden smo se vsi skupaj odpravili na uradno fazaniranje na šolsko dvorišče. Pogovori, smeh in skorajšnje solze navzočih so dale jasno vedeti, da to slovo zagotovo ne bo večno, navsezadnje ne pravijo zaman: Enkrat kranjski gimnazijec, (za) vedno kranjski gimnazijec.

2018 2019 2020
avgust september oktober