Gimnazija Kranj je dobila Konfucijevo učilnico


21.05.2014

V ponedeljek, 19. maja 2014, so na prireditvi ob 5. obletnici Konfucijevega inštituta Ljubljana v ljubljanskem Kinodvoru slavnostno razglasili, da je Gimnazija Kranj postala sedež tretje Konfucijeve učilnice v Sloveniji.
Slovesnosti so se udeležili visoki domači in kitajski gostje: kitajski veleposlanik v Sloveniji, njegova ekscelenca Zhang Xianyi, predstavniki pekinške univerze Hanban, šanghajske univerze za mednarodno podjetništvo in ekonomijo, rektor ljubljanske univerze dr. Ivan Svetlik, dekanja Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani, dr. Metka Tekavčič, ter tudi predstavniki Konfucijevega inštituta Ljubljana.
Gimnazija Kranj je tako postala regijski center za učenje kitajščine. V Konfucijevi učilnici Kranj trenutno sodelujeta Gimnazija Kranj in OŠ Orehek s podružnično šolo Mavčiče in obema vrtcema na Orehku in v Mavčičah. Kitajsko se je v tem šolskem letu učilo okoli 150 otrok, učencev in dijakov vseh starosti, upajo pa, da se jim bo v prihodnje pridružilo še več šol, zainteresiranih za pouk kitajskega jezika.

Mišo Dačić, prof.


   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se