Hodili smo po prelepih valovitih travnikih


30.11.2015

MEPI-jevci kranjske gimnazije odšli na jesenski kondicijski vzpon na Lubnik.

 

Avtorica: Nika Krkoč iz 1. č

 

V ranem sobotnem jutru, 14. novembra 2015, smo se mepijevci podali na 1024 metrov visok Lubnik. Dobili smo se na avtobusni postali v Škofji Loki in skozi mesto smo drug za drugim odkorakali vrhu naproti. Hodili smo po prelepih valovitih travnikih in čeprav je bilo bolj megleno, je bil razgled na mesto božanski. Počasi smo se začeli dvigati, ampak nič groznega. Ko smo premagali eno strmino, smo se ustavili, popili požirek čaja, se slekli in odšli naprej. Pot do neke slabe polovice ni zahtevna, večino časa smo hodili po ozki gozdni potki, prekriti z jesensko obarvanim listjem. Kamor je segel pogled, povsod so bila drevesa jesenskih barv, prava paša za oči. Na polovici smo se razdelili v dve skupini; tisti, ki so nas že pete srbele, da bi čim hitreje prišli na vrh, smo pospešili tempo do vrha, in tisti, ki so uživali v počasni hoji in razgledu na pokrajino, ki se je z višino samo lepšala, so se lahko prepustili čarom razgledne poti. Manj kot dve urici sta minili in že smo zagledali znak 1000 metrov, kar tudi pomeni, da od tam naprej ni več grehov. Prvi smo že uživali na vrhu in se greli s čajem, ob tem pa se krepčali z domačimi sendviči. Ker je bila v dolini megla, zgoraj pa ne, je bil pogled proti kotlini videti kot smetana, iz katere pokuka kakšen hrib. Ker je pihalo, smo se še hitro slikali in namenili dol, da se ne bi prehladili, saj smo bili kar prepoteni. Pot navzdol je bila še zabavnejša kot navzgor, saj nismo bili tako zadihani, zato smo se pogovarjali, se med seboj spoznavali in seveda tudi kakšno zapeli. Ena, dva, tri in že smo se poslavljali na avtobusni postaji. Povem vam, bilo je super. 

    
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se