Je tat iz muzeja ukradel modri ali zeleni diamant?


23.01.2017

Tri tretja mesta za kranjske gimnazijce na Bobru.

 

Avtorica: Sonja Debevc iz 3. č

 

Je tat iz muzeja ukradel modri ali zeleni diamant?

Tri tretja mesta za kranjske gimnazijce na Bobru.

 

Avtorica: Sonja Debevc iz 3. č

 

Tat je iz muzeja ukradel znani modri diamant in ga nadomestil z zelenim ponaredkom. Detektiv je moral najti tatu, na razpolago pa je imel seznam 2000 ljudi, ki so tisti dan obiskali muzej, razvrščen po času, ko so prišli. Lahko je izprašal vse, jim zastavil vprašanje: "Ali je bil diamant, ki ste ga videli, moder ali zelen?" in vsi razen tatu bi mu odgovorili po resnici, le tat bi rekel, da je bil diamant zelen. Detektiv je želel izprašati čim manj ljudi. Koliko ljudi je moral izprašati?

S to in podobnimi nalogami smo se v soboto, 14. januarja 2017, spoprijeli na državnem tekmovanju Bober v Mariboru. Naš trud ni bil zaman, saj se s tekmovanja vračamo s 4 zlatimi priznanji, enim srebrnim in osvojenimi tremi tretjimi mesti. V kategoriji 1. letnikov je Tevž Lotrič iz 1. a dosegel 3. mesto in zlato priznanje, Žan Žnidar in Jan Klemenc iz 1. b sta prejela zlato priznanje. V kategoriji 2. letnikov je Gašper Lotrič iz 2. č dosegel tretje mesto in zlato priznanje. Sonja Debevc iz 3. č pa sem v kategoriji 3. letnikov dosegla tretje mesto.  

Več lahko preberete na: http://tekmovanja.acm.si/bober.


   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se