Katja Konc in Neža Sodnik iz 3. a državni prvakinji v poznavanju flore


14.06.2017

24 kranjskih gimnazijcev se je udeležilo državnega tekmovanja v poznavanju flore na Nacionalnem inštitutu za biologijo v Ljubljani.

 

Avtorica: Ema Jelenc iz 2. č

 

V soboto, 13. maja 2017, smo se biološki navdušenci odpravili na tekmovanje iz poznavanja flore v Ljubljano. Aprila in maja smo se na naši šoli, v oklici Kranja in celo na podružnični šoli Besnica pripravljali na državno tekmovanje v spoznavanju flore. Državnega tekmovanja, ki je potekalo na Nacionalnem inštitutu za biologijo v Ljubljani, se je udeležilo 24 dijakov iz vseh letnikov. Tekmovanje je potekalo v parih, moja partnerica je bila Tinkara Krišelj. Med tekmovanjem smo bili nekaj časa zunaj na travniku in v gozdu, kjer smo popisovali rastline, kasneje pa smo šli v predavalnice, kjer smo uredili zapiske popisanih rastlin in naredili herbarij. Tekmovanje je trajalo 3 ure, in če se številka zdi velika, je bilo dela še več (na koncu smo namreč vsi zelo hiteli z urejanjem herbarija in zapiskov latinsko zapisanih imen rastlin). Med tekmovanjem nas je poleg časa preganjal še dež, s Tinkaro sva mu na srečo za las ušli!

Katja Konc in Neža Sodnik iz 3. a sta dosegli prvo mesto in prejeli zlato priznanje, vsi ostali pa smo prejeli bronasto priznanje.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se