Kranjska gimnazijka Brina Skaza je državna prvakinja v ruščini


22.05.2018

Nika Roblek in Erazem Baškovec sta državna podprvaka, Tina Čpajakovič je bila četrta.

 

Avtorica: Brina Skaza iz 2. c

 

Na državnem tekmovanju iz ruščine je med 2. letniki zmagala Brina Skaza iz 2. c, 2. mesto je osvojila Nika Roblek iz 2. f, 4. mesto pa Tina Čpajakovič iz 2. c (vse tri so osvojile zlato priznanje), srebrno priznanje pa še Aleksandar Kočoski iz 4. f s 6. mestom in Sara Maleš iz 2. c bronasto priznanje za 7. mesto. Med 3. letniki pa je 2. mesto in zlato priznanje osvojil Erazem Baškovec iz 3. d.

 

Na prekrasen sončni petek, 20. 4. 2018, smo se dijaki, ki se za tuji jezik učimo ruščino pri profesorici Neži Zupančič Logar, udeležili državnega tekmovanja iz ruščine. Tekmovalne pole smo reševali v Ruskem centru znanosti in kulture, ki se ponaša z elitno lokacijo čisto v središču Ljubljane. Tekmovanje je potekalo v štirih sklopih, v prvem so preverjali naše znanje o kulturi in civilizaciji, drugi je zahteval dobro bralno razumevanje, tretji slovnico, v četrtem pa smo se pomerili v pisanju eseja. Letošnja tema eseja je bila dnevnik gimnazijca; in sicer vpisi ob začetku gimnazije, o novem letu in ob rojstnem dnevu. Pred esejem so nam postregli s sokci Pingo in sendviči na strehi stavbe, od koder je bil izjemen razgled na Ljubljano, pihal pa je tudi prijeten vetrič, ki nam je ohladil živce pred nadaljevanjem tekmovanja. Z Gimnazije Kranj nas je bilo 13, kar 6 pa si nas je priborilo odličja. To vsekakor kaže na našo dobro pripravljenost in znanje, ki sta posledica kvalitetnega poučevanja ruščine na naši gimnaziji, za katerega se moramo zahvaliti naši izvrstni profesorici.   
         
   

Uporabne povezave

2018 2019 2020
november december januar
p t s č p s n
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se