Kranjski gimnazijci iz 1. b voščili starostnikom v Domu upokojencev Kranj

15.04.2020

Mladi na lastno pobudo izdelali in napisali velikonočne voščilnice.

Avtorica: Sara Smajič iz 1. b

Velika noč je praznik veselja, upanja in medsebojne ljubezni. Ob nastali situaciji s koronavirusom so mnogi, še posebej pa starejši, ostali brez možnosti, da te praznične trenutke preživijo v krogu najožjih in ljubljenih oseb. V 1. b smo se odločili, da težke in samotne trenutke, ki jih preživljajo starejši, popestrimo in jih spomnimo na lepe dni, obenem pa obudimo upanje in optimizem, da boljši časi prihajajo. Ustvarili smo voščilnice za vsakega posameznika v Domu upokojencev v Kranju s sporočilom upanja in ljubezni. V imenu razreda sem kot predsednica voščilnice in darila v petek, 10. 4. 2020, dostavila in jim posredovala naše čestitke ob prazniku. Trenutki s starejšim so bili prelepi, njihov pozitiven pogled na svet pa me je prepričal, da bomo iz te krize izšli močnejši in bolj povezani.

Ponosna sem na svoj razred, saj smo se izkazali s svojim socialnim čutom, nesebičnostjo in solidarnostjo v teh časih. V razredu se zavedamo, kako zelo smo odvisni drug od drugega in kako pomembno je, da v času stiske nihče ni sam in pozabljen. Upam, da ste tudi vi lepo praznovali in da smo povezani z optimizmom in energijo!

avgust september oktober