Kranjski gimnazijci so košarkarski prvaki regijskega tekmovanja srednjih šol, kranjske gimnazijke pa podprvakinje

18.10.2019

Avtorica: Gabi Porenta iz 4. e

V ponedeljek, 14. 10. 2019, je na Gimnaziji Franceta Prešerna potekalo regijsko tekmovanje srednjih šol v košarki 3 na 3. Za našo dekliško ekipo so igrale Zala Jenko, Alina Kvrgić, Staša Osterman in Pika Pauletič. Najprej so se pomerile z dijakinjami z Gimnazije Škofja Loka in se z zmago uvrstile v finale, kjer so jih premagale boljše nasprotnice z Gimnazije Franceta Prešerna. S svojo igro so si tako prisvojile 2. mesto. Našo fantovsko ekipo pa so zastopali Dominik Praljak, Mark Žnidar, Andraž Ješe in Jan Zupan. Fantje so v poteku tekmovanja najprej premagali ekipo iz EGSŠ Radovljica in ekipo z Gimnazije Škofja Loka in si zagotovili mesto v finalu. Tudi tam so fantje pokazali izjemno igro in s krepko prednostjo premagali domačo ekipo Gimnazije Franceta Prešerna in s tem osvojili 1. mesto. Vsem igralcem čestitamo!