Kranjski gimnazijci v odbojki na mivki v državnem polfinalu


30.09.2016

O uvrstitvi v finale so odločale malenkosti.  

 

Avtor: Andraž Stružnik iz 2. e
Fotograf: Vid Eržen iz 3. g

 

8. septembra 2016 se je v Preddvoru odvijalo področno tekmovanje v odbojki na mivki. Našo šolo smo zastopali tako fantje kot tudi punce. Prvo tekmo smo fantje odigrali proti ŠC Loka in jo dobil z rezultatom 25 : 9 . Sledila je tekma proti GIM ŠKL, ki smo jo prav tako dobil kranjski gimnazijci z rezultatom 25 : 19. Sledila je še ena zelo pomembna tekma, in sicer proti GSŠRM Kamnik, ki je odločala, kdo se uvrsti v finale, in tudi to smo dobili z rezultatom 25 : 15 in se tako uvrstili v finale. Tam pa je bila tekma zelo napeta in razburljiva. Žal smo klonili proti ŠC Kranj, a z dobro igro, saj so na koncu odločale res samo malenkosti, z rezultatom 2 : 1 (-13, 11, -16). Na koncu smo zasedli odlično 2. mesto in se prav tako uvrstili v polfinale državnega šolskega prvenstva, poleg tega pa smo prepričani, da lahko pokažemo še več, in upamo, da se nam uspe uvrstiti v finale.

 

15. septembra 2016 se je v Črnučah odvijalo polfinale DP v odbojki na mivki. Kranjski gimnazijci smo prvo tekmo žal klonili proti ŠC Kranj, zaradi rahle nepripravljenosti z rezultatom 2 : 0 (6, 9) . Naslednjo tekmo smo odigrali proti favorizirani Gimnaziji Šiška in jo premagali z rezultatom 2 : 0 (-8, -10). Na koncu pa so za uvrstitev v finale DP odločale res in samo malenkosti, saj so imele prve tri ekipe enako število zmag in porazov, zato smo po seštevku zmag, setov in točk zaostali le za dve točki za prvouvrščenimi in tako pristali na končnem drugem mestu. Kranjsko gimnazijo smo zastopali Andraž Stružnik, Vid Golob, Aljoša Žižmund in Domen Blaznik.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se