Kranjski gimnazijci začeli bojevito, a na koncu klonili


30.11.2015

Področno tekmovanje v košarki neuspešno za ekipo Gimnazije Kranj.

 

Avtor: Uroš Kozole iz 3. f

 

V torek, 24. 11. 2015, se je na Gimnaziji Franceta Prešerna v Kranju odvilo srednješolsko področno tekmovanje v košarki. Poleg področne krone pa se je na tem turnirju lovila tudi pravica do nastopa na finalnem turnirju, ki bo 2. 12. 2015. Tako se lahko z gotovostjo trdi, da motivacije v ekipi ni manjkalo. Začeli smo v skupini, v kateri so se poleg nas znašle še ekipe SGTŠ Radovljica, ŠC – SESGŠ Kranj ter ekipa gostiteljev. Prvi nasprotnik naše gimnazije je bila Srednja gostinska in turistična šola Radovljica. Tekmo smo po rahlo počasnejšem prvem delu na koncu le dobili brez resnejših težav. Sledil je obračun s Srednjo ekonomsko, storitveno in gradbeno šolo Kranj. Kljub pričakovanju večjega odpora kot na prvi tekmi smo v tekmo krenili prepričani v lastno zmago. Žal pa skozi potek srečanja nismo uspeli izkoristiti vsaj na papirju prisotne višje kvalitete ekipe in se tako nismo uspeli rezultatsko oddaljiti od nasprotnika. Jasno je bilo, da bo končna razlika točk tesna, rezultat pa se bo odločal v zadnjih trenutkih tekme. Manj kot minuto pred koncem je bil rezultat popolnoma poravnan. Gimnazija Kranj je zapravila možnost za vodstvo in žogo je le še nekaj sekund pred koncem v posest dobila SESGŠ Kranj. Odgovornost je v svoje roke prevzel Jure Bavdek in ob končnem pisku sodniške piščalke zadel za tri točke in tako odločil tekmo v korist SESGŠ Kranj. Za Gimnazijo Kranj se je s tem porazom tekmovanje končalo, s tem pa tudi kvalifikacije za finalni turnir. Nosilci dresa Gimnazije Kranj so bili: Janez Kalan, Bine Hodžić Černe, Domen Perne, Nejc Cimerman, Jošt Mlinarič, Martin Verbič, Matevž Hudovernik, Matevž Mediževec, Luka Korenčan, Tim Nograšek in Uroš Kozole. Ekipo je vodil Luka Gorenec.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se