Leti, leti, leti … orel Gimnazije Kranj


10.03.2015

Cene Prevc v finskem Lahtiju skočil za 17. mesto.

 

Avtorica: Jera Marčun iz 4. b

Fotograf: Branko Finžgar

 

Biti športnik ni enostavno. Biti športnik in dijak še manj. Biti uspešen športnik in uspešen dijak pa bi lahko rekli, da je skoraj nemogoče, če ne bi imeli ravno takega na Gimnaziji Kranj. Cene Prevc je združil pot uspešnega dijaka 4. letnika Gimnazije Kranj in pot uspešnega smučarskega skakalca, podprvaka zadnjega državnega prvenstva. Da poti lahko uspešno združuje, prepleta in bogati, je zagotovo v veliki meri zaslužna tudi šola, saj že pregovorno prisluhne vsem športnikom, ki si jo izberejo za nadaljnje šolanje. 3. marca 2015 je v Kranju potekalo že tradicionalno državno prvenstvo v smučarskih skokih v absolutni konkurenci, ki je bilo več kot le uspešno tudi za Ceneta. V kategoriji mladincev do 20 let je tekmece zanesljivo premagal in se povzpel na najvišjo stopničko, omenjeni zmagi pa je dodal še drugo mesto v kategoriji članov in se tako ob bok postavil starejšemu bratu Petru, s katerim sta se skupaj veselila tudi ekipnega naslova državnega prvaka kluba. Silni talent, ki ga premore, pa ne ostaja zaprt za slovenskimi mejami, saj je uspešen tudi v tujini na tekmovanjih mednarodne veljave. Februarja se je namreč udeležil tekme alpskega pokala in prepričljivo zmagal. Da je nepremagljivi tekmec, pa je dokazal tudi v nemškem Oberwiesenthalu. Še pikico na i pa je pritisnil z uvrstitvijo na pomembno tekmovanje v Lahtiju, ki ga je čakalo to nedeljo. Na tekmi smučarskih skokov za svetovni pokal v finskem Lahtiju je Cene Prevc med vsemi najboljšimi smučarskimi skakalci zasedel zelo dobro 17. mesto. V žargonu bi lahko rekli, da mu letos zares 'leti'. Pa naj ima uspešen pristanek tako ob koncu letošnje športne sezone kot tudi ob zaključku gimnazijske poti.   
         
   

Uporabne povezave

2018 2019 2020
p t s č p s n
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z: