Mala Veronika kranjskemu gimnazijcu Urbanu Janjiču


05.09.2016

Mala Veronika za najboljšo srednješolsko pesem je bila letos podeljena sploh prvič.

 

Avtorica: prof. Bernarda Lenaršič
Fotograf: Boštjan Čadej

 

V torek, 30. 8. 2016, je v Narodnem domu v Celju v okviru Veronikinih večerov potekala slavnostna podelitev Veronikinih nagrad. Spomnimo: Mestna občina Celje že 20 let nagrado podeljuje za najboljše pesniške zbirke v Sloveniji, od 2005 je z nazivom zlatnik poezije okronan pesnik za življenjsko delo (Marko Kravos), letos pa je bila prvič podeljena mala Veronika za najboljšo srednješolsko pesem – našemu dijaku Urbanu Janjiču. Poleg slavnostnih govornikov, ki so obeležili okrogli jubilej podeljevanja nagrade, je s svojim svežim umetniškim nabojem večer literarno oblikovalo pet pesnikov nominirancev (Alja Adam, Ana Makuc, Uroš Prah, Peter Semolič in Kaja Teržan) ter srednješolska zmagovalca Urban Janjič in Gašper Perc (zmagovalec e-glasovanja), za nostalgični glasbeni okvir pa sta poskrbela Vita Mavrič in Jaka Pucihar. Najbolj napeti del večera je bilo razkritje letošnjega nagrajenca. Veronikino nagrado za leto 2016 je tako prejela Ana Makuc; žirijo je prepričala s svojim pesniškim prvencem Ljubica Rolanda Barthesa.

    
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se