Mali princ in Vojna gumbov v francoščini


20.06.2016

40 kranjskih gimnazijcev opravilo bralno značko pri francoščini, med njimi 10 zlatih

 

Avtorica: Neja Čalič iz 3. e

 

Tudi v letošnjem šolskem letu smo dijaki z drugim tujim jezikom francoščino sodelovali na bralni znački. Poleg dijakov tretjega in četrtega letnika sta sodelovali tudi dijakinja drugega in dijakinja prvega letnika. Predpisani knjigi sta bili mogoče nekaterim že dobro znani, a seveda je branje Malega princa ter Vojne gumbov v jeziku, s katerim se izven pouka redko srečujemo, popolnoma nov izziv. Jezik smo namreč imeli priložnost spoznati še v neki novi luči, ki se zelo razlikuje od razpredelnic z glagoli ter seznamov novih besed. Mislim, da smo se z največjimi problemi srečevali, ker nismo razumeli oziroma razpoznali določenih jezikovnih vzorcev, a na to nas je dobro pripravila profesorica, saj smo morali vsak analizirati dve do tri strani knjig, kar smo združili v celoto in tako dobili nekakšen slovarček. To nas je očitno odlično pripravilo na časovno omejeno reševanje elektronskih pol, saj nas je od 44 sodelujočih priznanja doseglo kar 40. Dosegli smo celo 10 zlatih priznanj, in sicer so zlato priznanje dobili Nadja Brenkuš iz 4. g, Anže Mediževec iz 4. f, Anamarija Tomažič iz 4. c, Val Simonič iz 4. g, Andraž Dolinšek iz 4. f, Maša Mozetič iz 4. c, Eva Križaj iz 4. e, Anja Šenk iz 3. b, Urh Šenk iz 3. b in Lana Miklavc iz 3. e. Prav tako pa smo se tekmovalci lahko potegovali za nagrade v nagradnem žrebu, v katerem je eno od glavnih dveh nagrad prejela prav naša dijakinja Anja Šenk.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se