Manca, Nika in Lana so zlate dvigovalke uteži

09.05.2018

Kranjske gimnazijke so se na državnem prvenstvu v olimpijskem dvigovanju uteži uvrstile na olimpijado.

Avtorica: Nika Arsovski

Fotografije: X-gym Kranj

Knežje mesto je 6. maja 2018 gostilo državno prvenstvo v olimpijskem dvigovanju uteži za kadete, mladince in študente, ki se ga je udeležilo petdeset tekmovalcev z najrazličnejših koncev Slovenije. Gorenjske barve je zastopalo pet 5 fantov in 4 dekleta iz društva X-gym Kranj, ki so osvojili kar pet naslovov državnih prvakov in dve srebrni odličji. Dijakinja Gimnazije Kranj Manca Florjančič, ki si lasti kar štiri državne rekorde, je v kategoriji do 69 kilogramov z rezultatom 63 kg v potegu in 82 kg v sunku osvojila zlato medaljo in postavila nove mladinske rekorde. V kategoriji do 58 kilogramov pa je Nika Teran, prav tako dijakinja kranjske gimnazije, z rezultatom 40 kg poteg in 60 kg sunek osvojila zlato in postavila nove mladinske državne rekorde svoje kategorije. Z zlatom so se iz Celja vrnili še kranjska gimnazijka Lana Uhan, Nina Poredoš in Maks Dežnak, srebrnega odličja pa sta se razveselila David Poredoš in Gal Bodiroža.

Olimpijsko dvigovanje uteži je že vse od samega začetka olimpijskih iger moderne dobe član olimpijske družine. Leta 1972 smo Slovenci dobili tudi prvega predstavnika na OI v tej disciplini, po zadnjih rezultatih sodeč pa nas bodo na največjem športnem dogodku kmalu zastopali tudi gorenjski športniki.