Manjka nam samo še narava


09.01.2019

Na Gimnaziji Kranj že skoraj 100 mepijevcev

 

Avtor: Maj Marcel Škof iz 2. a

 

Naučili smo se praktično uporabljati zemljevid, se izpopolnili v pakiranju nahrbtnikov, prav tako pa se spoznali z novimi udeleženci programa MEPI. Na Gimnaziji Kranj nas je skupaj z mentorji že skoraj sto. V soboto, 5. januarja 2019, smo se mepijevci Gimnazije Kranj zbrali na šoli, da bi se pripravili na prihajajoče pustolovske odprave. V večnamenskem prostoru smo bili naključno razdeljeni v skupine, s prijateljskim tekmovanjem pa smo obnovili svoje znanje o MEPI-programu. Razdeljeni v šest skupin smo se zvrstili v šestih delavnicah. Spoznavali smo osnovne topografske znake, ki jih najdemo na zemljevidu, pri vaji o orientaciji so se novinci, bronasti mepijevci, prvič srečali z orientacijo s pomočjo azimuta in kontraazimuta ter uporabili protraktor. V računalniški učilnici smo osvežili svoje MEPI-profile, saj smo s tem letom postali prva slovenska ustanova MEPI, ki uporablja spletne indekse, določili cilje, prav tako pa smo se prijavili v projekt SKOZ. Slovenski alpinist, gospod Andrej Štremfelj, nam je podal nekaj nasvetov o temeljiti izrabi nahrbtnika in o opremi, obvezni za MEPI-odprave. Dan smo zaključili z delavnico, v kateri smo debatirali o pomenu programa MEPI, vplivih odprave na okolje in kako se pravilno odzvati v določenih situacijah.

Današnja MEPI-sobota v primerjavi z drugimi ni bila toliko aktivna, a se brez osnov, ki smo se jih naučili, ne moremo odpraviti na MEPI aktivnosti, ki nas čakajo v nadaljevanju. Zdaj nam manjka le še narava.   
         
   

Uporabne povezave

2018 2019 2020
p t s č p s n
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z: