Meta Frelih iz 1. g je zmagovalka Zelenega peresa

13.06.2019

Kranjski gimnazijci na zelenem peresu osvojili eno zlato, 7 srebrnih in 4 bronasta priznanja.

Avtorica: Lana Kejžar iz 3. a

V četrtek, 11. 2. 2019, je na naši šoli potekalo šolsko ekološko-novinarsko tekmovanje Zeleno pero. Letos smo pisali na temo mobilnosti in v eni uri je nastalo veliko izvrstnih prispevkov, ki so večino tekmovalcev ponesli na državno tekmovanje. Tam smo v četrtek, 11. 4. 2019, svoje vsebine še poglobili in nadgradili do izdelkov, ki so tudi na državnem tekmovanju poželi lepe uspehe. Po čast in slavo smo se v sredo, 29. 5. 2019, odpravili v Ljubljano, kjer se je na Gospodarskem razstavišču odvijala zaključna prireditev s podelitvijo priznanj za vse natečaje, organizirane pod okriljem Društva Planet Zemlja. Dogodek se je začel naglo in jedrnato, saj je bil cilj čim hitreje podeliti nagrade, zato so bili pozdrav in uvodni nagovori kratki, tudi gostje so se izognili nepotrebnemu besedičenju, tako da smo ves čas pravzaprav samo ploskali zdaj tej, zdaj drugi šoli. Roko na srce, prireditev s petimi živalskimi maskotami na odru nam je dala vedeti, koliko smo že stari, saj je bila večina natečajev namenjena osnovnim šolam in vrtcem, dvorano pa je tako zapolnila hrupna množica otrok. Kot eni izmed redkih prisotnih srednješolcev smo potrpežljivo počakali čisto do konca, ko so bila podeljena priznanja za Zeleno pero: zlato priznanje in prvo mesto v svoji kategoriji je dosegla Meta Frelih iz 1. g, srebrna priznanja smo prejeli Klara in Vida Babič iz 2. f, Lana Kejžar iz 3. a, Andraž Rakovec iz 3. b, Ana Roblek iz 4. c ter Taja Basaj in Vita Kolenko iz 4. d. Lep skupinski dosežek pa so z bronastimi priznanji dopolnili še Meta Grilc iz 2. e, Maruša Kristan iz 2. f, Jan Meglič iz 2. c in Hana Brezar iz 2. f. Po končani prireditvi smo (brez slabe vesti) preskočili razstavo likovnih del osnovnošolcev in se s prvim avtobusom vrnili nazaj v Kranj.

avgust september oktober