Nadobudni nasledniki pri pouku mednarodne mature


09.03.2016

Dan odprtih vrat mednarodne mature iz prve odprte roke.

 

Avtorica: Jera Toporiš iz 3. h

Fotografinja: prof. Nataša Kne

 

V četrtek, 3. marca 2016, je na Gimnaziji Kranj potekal dan odprtih vrat mednarodne mature. Dijaki 3. h in 4. h smo tako za en dan medse sprejeli naše nadobudne naslednike, ki so lahko naš program začutili iz prve roke in razblinili vse svoje morebitne dvome. Sama se še prav dobro spominjam, da me je lani ob istem času, torej ob času odločanja za program in vpisa nanj, zanimalo še veliko stvari. Predvsem me je zanimalo, kako potekajo učne ure, od razlag profesorjev pa do testov in ocenjevanja, in kako velika vloga je pravzaprav pripisana angleščini, ki navsezadnje velja za nekakšen univerzalni mednarodni jezik. Letošnje leto ni bilo nobena izjema glede tega. Pojavljala so se identična vprašanja, na katera pa smo našim naslednikom zdaj z druge perspektive in iz svojih lastnih izkušenj lahko popolnoma sproščeno odgovarjali kar dijaki sami. Bodočim IB-jevcem smo zaupali, da angleščina ni noben bavbav, kot se zdi na prvi pogled, in da ne predstavlja nobene ovire pri pridobivanju znanja, profesorje pa vedno lahko poprosimo za razlago še v slovenščini. Poleg tega so bili obiskovalci, ki jih navsezadnje ni bilo tako malo, med uro kemije presenečeni nad obsežnostjo naših testov, a smo jih hitro potolažili, da ni tako hudo, kot se zdi na prvi pogled, in da testi morajo biti daljši, ker nimamo ustnega spraševanja. No, vse to so nekateri vedeli že prej in jih je bolj zanimal potek vaj pri naravoslovnih predmetih, zato smo pri biologiji pripravili manjši poskus in jim omogočili, da so videli tudi eksperimentalni del pouka. Dan odprtih vrat smo tako poskusili narediti čim bolj zanimiv in informativen za mlajše generacije, ki stopajo na našo pot in jih odprtih rok sprejemamo medse.

    
         
   

Uporabne povezave

2018 2019 2020
p t s č p s n
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z: