Nagrajeni dijaki preživeli čudovit dan v središču Slovenije


21.09.2015

Nagradni izlet v pustolovski park Geoss in piknik na toplarju.

 

Avtorica: Monika Rozman iz 3. č

 

 

V torek, 15. septembra 2015, smo se lanskoletni najuspešnejši razred na šoli – 2. č, ženska rokometna ekipa in nagrajenci jezikovnih tekmovanj odpravili na nagradni izlet. Naš izlet se je začel zjutraj, ob 7.30, ko smo se vsi skupaj zbrali na avtobusni postaji pri Creini. Polni energije in navdušenja smo veselo pohiteli na avtobus, ki nas je odpeljal v geometrično središče Slovenije – natančneje v vas Slivna. Takoj ko smo prispeli, smo radovedno odšli do bližnjega gozda, v katerem se je skrival pustolovski park Geoss. Tam smo se razporedili v dve manjši skupini, da so nas primerno opremili s plezalnimi pasovi in nam pokazali, kako poskrbeti za svojo varnost. Adrenalin nam je že tekel po žilah, ko smo se odpravili na plezalne poti. Nekateri so začeli z osnovno stopnjo, spet drugi so jo preskočili in se odločili za malce večji in težji podvig. Plezalne poti so bile nad tlemi dvignjene od 1 m pa vse do 11 m. Bilo je pet stopenj, ki so bile razporejene po težavnosti – začelo se je z rumeno, ki je za najmlajše otroke, sledila je zelena – nam osnovna stopnja, nadaljevali smo na modro, nato na rdečo, ki je bila najdaljša proga od vseh, in na koncu smo lahko odšli tudi na najtežjo – oranžno. Skakanje in plezanje po raznih ovirah je bila odlična rekreacija za telo, ob kateri smo se neizmerno zabavali. Tudi tisti, ki so le opazovali dogajanje, so trenirali mišice, le da je šlo pri njih za trebušne mišice, saj so se nam lahko od srca nasmejali. Čisto na koncu smo nekateri zbrali še zadnje moči in pogum ter se odločili za 900 m dolg spust, ki se je začel 25 m od tal. Z nekaj kriki smo se hitro privadili na višino in hitrost ter si spočili oči ob čudoviti pokrajini. A kmalu nam je zakrulilo v trebuščkih in kljub utrujenosti smo se dobre volje odpravili k ravnatelju na vikend, kjer nam je že pripravljal nekaj za pod zob. Po vijugasti cesti smo se z avtobusom odpravili do bližnje vasi, imenovane Tepe. Tam smo se posedli okoli mize, ravnatelj ter profesorice pa so nam prijazno postregli. Kmalu so bili naši želodčki polni, manjkal pa nam je le še počitek po okusnem kosilu. A tudi brez tega nismo ostali. V vikendu (toplarju) so namreč na vrhu ležišča, kjer smo z veseljem malce počili, se precej nasmejali in pogovorili. Kot bi mignil, je bila ura 16.30, ko smo zbrali še zadnje moči in odšli do avtobusa. Tam smo se hvaležni vsem, ki so pripomogli k tako čudovitemu dnevu, in veselih obrazov odpeljali proti Kranju ter s tem zaključili naš izlet.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
oktober november december
p t s č p s n
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se