Neja Jeraj Sedej iz 3. e in Lara Lukančič iz 1. d sta nagrajenki Ujetih trenutkov

12.06.2019

Literarni natečaj poezije in kratke proze ob obletnici Kettejeve (1899) in Grumove (1949) smrti

Avtorica: Neja Jeraj Sedej iz 3. e

Fotografije: Bernarda Lenaršič, prof.

V četrtek, 6. 6. 2019, je v Novem mestu potekala zaključna prireditev literarnega natečaja poezije in kratke proze, ki ga je razpisalo Slavistično društvo Dolenjske in Bele krajine z naslovom Ujeti trenutki. Izmed 126 udeležencev (osnovnošolci, srednješolci in odrasli) sva bili med nagrajenimi srednješolci tudi dve dijakinji Gimnazije Kranj, in sicer Lara Lukančič iz 1. d, ki je za svoje kratko prozno delo z naslovom Luknja osvojila tretje mesto na natečaju, ter Neja Jeraj Sedej iz 3. e, ki sem s črtico Čebele osvojila drugo mesto.

Podelitev priznanj in nagrad je potekala v zelo prijetnem vzdušju v Parku Rastoče knjige pri Knjižnici Mirana Jarca. Kulturni program, v katerem so nagrajenci prebrali svoja nagrajena dela, pa so spremljale čudovite glasbene točke mladih Dolenjcev. Po svečani podelitvi je sledilo sproščeno druženje s pogostitvijo, organizatorji natečaja pa so se ponovno izkazali za izjemno gostoljubne.

Ob tej priložnosti so odkrili tudi nov list novomeške Rastoče knjige, tokrat posvečen Dragotinu Ketteju, čigar 120. obletnico smrti letos obeležujemo. Prav tako letos mineva 70 let od smrti še enega slovenskega literarnega umetnika, Slavka Gruma, in tako je literarni natečaj potekal v znamenju njunih besed in v njun spomin – v literarnem zborniku, ki vsebuje vsa dela, poslana na natečaj, in obsega skoraj 200 strani, je nekaj besed namenjenih tudi njima. V zborniku pa je poleg nagrajenih uvrščenih še več dijakov naše gimnazije, in sicer Hana Bujanović Kokot iz 2. a, Kaja Magovac in Eva Ručigaj iz 2. e ter Žan Žnidar iz 3. b.

2018 2019 2020
oktober november december