Obrazi prihodnosti v predsedniški palači


02.05.2017

Kranjski gimnazijci so skupaj s slovenskimi dijaki objavljali članke v Dnevnikovi rubriki Obrazi prihodnosti.

 

Avtor: Andraž Dejak iz 4. g

Fotografija: Andraž Žnidar iz 4. c in Tatjana Cvetko

 

 

V torek, 24. aprila 2017, smo se štirje dijaki izmed sodelujočih pri Dnevnikovem projektu Obrazi prihodnosti odpravili v časopisno hišo Dnevnik. Tam nas je sprejel za nas odgovorni novinar Matej Štakul, ki nam je malo razkazal poslopje, nato pa smo si še ogledali, kako bosta izgledali naši strani v časopisu in kako na računalniku pravzaprav doseči take postavitve. Po končanem delu smo se odpravili še na krajši pomenek z glavnim urednikom, nato pa smo se, vsak s svojo kopijo strani, prešerno odpravili na avtobus nazaj domov.

V sredo, 25. aprila 2017, se nas je osem dijakov skupaj z ravnateljem in našo tajnico odpeljalo v Ljubljano na podelitev nagrad za sodelovanje pri projektu Obrazi prihodnosti, pri katerem smo pod mentorstvom profesorice Tine Lušina Basaj sodelovali s časopisom Dnevnik. Najprej smo se odpravili v Lutkovno gledališče Ljubljana, kjer smo spoznali ostale sodelujoče skupine pri projektu in dobili priznanja za sodelovanje. Nato smo odšli v predsedniško palačo, v kateri smo imeli srečanje s predsednikom Borutom Pahorjem. Udeleženci tega projekta smo mu imeli možnost postaviti vprašanja glede aktualnih družbenih razmer. Po tem zelo zanimivem srečanju smo se odpravili domov.
Pri Dnevnikovem projektu Obrazi prihodnosti so pod mentorstvom profesorice Tine Lušina Basaj sodelovali: Natan Vovk iz 2. a, Neja Čalič iz 4. e, Andraž Dejak iz 4. g, Vesna Logonder iz 3. f, Katarina Kunčič iz 3. h, Katarina Minatti in Katja Basaj iz 4. h, Andraž Žnidar, Metod Zupan, Anja Jerala in Martin Zavrl iz 4. c, Neža Šulc iz 4. g, Urban Janjič iz 4. f in Gal Grobovšek iz 3. f.   
         
   

Uporabne povezave

2018 2019 2020
p t s č p s n
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z: