Oče naprodaj!


18.04.2017

Literarno srečanje s katalonsko pisateljico Care Santos

 

Avtor: Domen Kos iz 3. č

 

Literarno srečanje s katalonsko pisateljico Care Santos v sklopu projekta »Evropska književna raznolikost za mlade bralce« je bilo v ponedeljek, 27. marca 2017, v ljubljanskem Konzorciju. Udeležilo se ga je staro in mlado, slišalo se je tako slovensko kot špansko (pa ne samo iz španskih ust).

Domen Kos in Jerca Rogelj iz 3. č (pod mentorstvom prof. Bernarde Kovač) sva našo šolo zastopala tako na literarnem kot likovnem področju. Sam sem na podlagi knjige »Se vende papa« (»Oče naprodaj«) avtorici napisal pismo in jo na omenjenem večeru tudi izzval z vprašanjem glede smiselnosti javnega šolanja otrok slavnih staršev. Jerca pa je izvrstno upodobila naslovnega junaka iz drugega razpisanega besedila »Moje ime je Skywalker« avtorja Agustína Fernándeza Paza. Gostja nama je ob koncu dogodka segla v roke, tako tudi mentorici, ponosna na najino zanimanje za španščino. Kakšno nama sorodno dušo je prav gotovo spoznala na svoji nadaljnji turneji po Sloveniji, katere uvod je bil ta literarni večer.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se