Oče naprodaj!

Literarno srečanje s katalonsko pisateljico Care Santos

Avtor: Domen Kos iz 3. č

Literarno srečanje s katalonsko pisateljico Care Santos v sklopu projekta »Evropska književna raznolikost za mlade bralce« je bilo v ponedeljek, 27. marca 2017, v ljubljanskem Konzorciju. Udeležilo se ga je staro in mlado, slišalo se je tako slovensko kot špansko (pa ne samo iz španskih ust).

Domen Kos in Jerca Rogelj iz 3. č (pod mentorstvom prof. Bernarde Kovač) sva našo šolo zastopala tako na literarnem kot likovnem področju. Sam sem na podlagi knjige »Se vende papa« (»Oče naprodaj«) avtorici napisal pismo in jo na omenjenem večeru tudi izzval z vprašanjem glede smiselnosti javnega šolanja otrok slavnih staršev. Jerca pa je izvrstno upodobila naslovnega junaka iz drugega razpisanega besedila »Moje ime je Skywalker« avtorja Agustína Fernándeza Paza. Gostja nama je ob koncu dogodka segla v roke, tako tudi mentorici, ponosna na najino zanimanje za španščino. Kakšno nama sorodno dušo je prav gotovo spoznala na svoji nadaljnji turneji po Sloveniji, katere uvod je bil ta literarni večer.

junij julij avgust