Pohajkovanje po Primorski

01.07.2013

Kranjski gimnazijci odšli na zadnjo MEPI-jevo odpravo

Urednik: Luka Jakupak

Avtorica:  Eva Flajnik,

Fotografija: Nejc Balantič

Od 13. do 16. julija je potekala kvalifikacijska in s tem tudi zadnja letošnja MEPI odprava. Dijaki bronaste, srebrne in zlate stopnje smo pod skrbnim in hkrati sproščenim vodstvom mentorjev odkrivali lepote naše Primorske. Zlatniki so začeli v Postojni, srebrniki na Nanosu, bronasti pa na prelazu Col. Hodili smo po robu Trnovske planote, kjer so nam družbo delali veter, ptički, prekrasni pogledi v dolino, drevesa in baje tudi medvedi. Na srečo se nismo srečali, so nam pa pustili pozdrave v obliki stopinj. Edinstven občutek prihoda na cilj odtehta težke nahrbtnike, žulje in boleče noge. To je, poleg večernega petja ob spremljavi kitare, izvrstnega kosila v obliki makaronov s čimerkoli užitnim iz nahrbtnika in odlične družbe, stvar, ki nam bo najbolj ostala v spominu.

junij julij avgust