Pride prvi in odide zadnji


29.01.2016

Portret vsestransko talentiranega mladega glasbenika Karima Zajca, dijaka 4. letnika Gimnazije Kranj.

 

Avtorica: Manca Krivec iz 4. b
Fotograf: Iztok Klopotec

 

Osemnajstletni kitarist, tubist in ljubiteljski pisec priredb Karim Zajec v sebi skriva velik talent, ki ne sme ostati prezrt. Zaradi vsestranskosti ga  vabijo v različne inštrumentalne, vokalne ter priložnostne zasedbe. Po osmih letih učenja mu klasična kitara ni več postavljala pravih izzivov, zato je v prvem letniku srednje šole posegel po bas kitari, ki jo danes, po dobrih treh letih učenja, že dobro obvlada. Kot pravi glasbenik pa se je želel preizkusiti tudi v inštrumentu druge vrste, zato je predlani začel z učenjem tube, s katero  že redno koraka v vrstah pihalnega orkestra. Pri vsem tem pa ne smemo spregledati njegovih pevskih sposobnosti. V mešanem pevskem zboru zaseda mesto predsednika in tako skrbi za razporeditev vaj, razdelitev notnega gradiva ter vsesplošno pomaga dirigentki. Nič presenetljivega ni, da ga zaradi vsestranskosti z veseljem vabijo v različne inštrumentalne, vokalne ter priložnostne zasedbe. Nastopal je v kitarskih orkestrih Glasbene šole Škofja Loka in Glasbene šole Kranj, kasneje igral tudi v kitarskem triu Al Capone in v kitarskem duetu. Kot dolgoletni učenec kranjske glasbene šole se je z drugimi bivšimi učenci pred tremi leti povezal v skupino Ta vztrajni, ki vsako leto organizira samostojni koncert. Kot dijak gimnazije, v kateri ima glasba zelo pomembno vlogo, je takoj pristal v Velikem simfoničnem orkestru Gimnazije Kranj. Vsem obveznostim navkljub  pa mladenič z veseljem priskoči na pomoč tako profesorjem, ki potrebujejo glasbeno točko na literarnem večeru, kot tudi dirigentom, ki ga z veseljem vprašajo za mnenje. Ostaja torej prva izbira, ko je treba sestaviti priložnostne zasedbe in izbrati prireditvi primerno gradivo. Tudi postavitev odra in razporeditev inštrumentov največkrat poteka prav pod njegovim vodstvom. Na mesto nastopa tako vedno pride prvi in odide zadnji, ko poskrbi, da je vsa oprema pospravljena in je prizorišče tako, kot je bilo pred koncertom. In nazadnje je tu še pisanje priredb. Karim se namreč preizkuša tudi v pisanju aranžmajev, tako za manjše skupine, kot tudi za večje zasedbe. Tako piše priredbe za očetov tamburaški orkester, šolski pevski zbor in za novoustanovljeni JAZZ-bend, katerega član je tudi on sam. Eden izmed njegovih najbolj odmevnih dosežkov pa je zagotovo priredba pesmi Samo jednom se ljubi, ki jo je napisal za celotni simfonični orkester Gimnazije Kranj in ki smo jo imeli priložnost slišati na letošnjem Velikem božičnem koncertu v Cankarjevem domu.

Karim, res si car!   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se