Tekaška sobota na zasneženi Pokljuki

17.01.2020

18 kranjskih gimnazijk na smučeh preteklo 2 kilometra dolgo preizkušnjo in osvojilo pokal za najštevilčnejšo udeležbo.

avtorica: Julija Benedik Markovič iz 3. a

fotografije: Nataša Jerkovič, prof.

Aktivno, na soncu ter v dobri družbi. Tako bi se glasil odgovor, če bi dijakinje Gimnazije Kranj vprašali, kako so preživele 11. januar 2020. V okviru tretje ure športne vzgoje nam je Gimnazija Kranj tisto soboto omogočila sodelovanje na Pokljuškem tekaškem maratonu. Letos so organizatorji beležili že 24. obletnico prireditve in se spet izkazali z lepo pripravljeno tekaško progo, ki je privabila mnogo tekačev. Precej dijakinj se je v teku na smučeh tisti dan preizkusilo prvič. Pod mentorstvom profesorice Nataše Jerkovič smo se le kako uro pred preizkušnjo, ki nas je čakala, prvič postavile na smučke in osvojile tekaške korake. Brez padcev seveda ni šlo, a najpomembnejše je, da nam le-ti niso vzeli poguma. Vseh 18 udeleženk je uspešno preteklo zastavljeno 2 kilometra dolgo preizkušnjo. Sonce, zasnežena Pokljuka in čaj na koncu proge so bili nagrada, ki smo si jo za svojo vztrajnost res zaslužile. Kot pa da to ne bi bilo dovolj, so nas organizatorji na zaključni prireditvi kot najštevilčnejšo srednjo šolo na maratonu nagradili še s pokalom. In dan je postal še malce lepši.

2020 2021 2022
avgust september oktober