V Kranju je bila napetost velika

15.12.2017

22. prijateljsko športno srečanje med Gimnazijo Kranj in Škofijsko klasično gimnazijo v prid gostiteljem.

Avtor: Jan Krajnik iz 3. c

V torek, 12. 12. 2017, je na Planini v športni dvorani potekalo že 22. prijateljsko športno srečanje med Gimnazijo Kranj ter Škofijsko klasično gimnazijo. Športniki so se pomerili v treh disciplinah – fantje v odbojki ter nogometu in dekleta v nogometu. Fantje so tako v odbojki kot v nogometu prepričljivo zmagali, medtem ko so dekleta v nogometu na žalost izgubila.

Najprej je bila na sporedu odbojka. Fantje so se odlično ujeli in prvi set prepričljivo dobili s 25 : 15. Drugi set je bil bolj napet, saj sta bili obe ekipi praktično ves čas izenačeni, ekipa iz Škofijske gimnazije je imela prva celo set priložnost, ki pa so jo naši ubranili ter svojo drugo izkoristili in si tako 2. set in s tem zmago zagotovili s 27 : 25.

Sledil je nogomet deklet. Naša dekleta so bila borbena, a ne dovolj uigrana. Po prvem polčasu je bil rezultat 3 : 1 v prid Škofijske gimnazije, v drugem polčasu pa se je ta številka le povišala in tekma se je zaključila z rezultatom 6 : 1. Tekmo je zaznamovala tudi poškodba prve strelke Škofijske gimnazije, ki je zadela kar 4 od 6 golov.

Zadnja tekma je bila nogometna tekma fantov. Naši fantje so prikazali vrhunsko predstavo in ekipi Škofijske klasične gimnazije niso puščali niti najmanjše možnosti. Že po prvem polčasu so naši nogometaši vodili z rezultatom 5 : 0, na koncu tekme pa je ta prednost narasla kar na 8 : 0. Igra naših je bila res odlična ter pravi užitek za gledalce, ki so za vse naše športnike bučno navijali.