Velikonočna Moskva zasidrana v srcu


19.05.2016

Kranjski gimnazijci na ekskurziji spoznali rusko prestolnico

 

Avtorici: Teja Rebernik in Nina Žumer

Fotografinja: Anja Jerala iz 3. c

 

V ponedeljek, 25. aprila 2016, smo se nekateri dijaki drugih in tretjih letnikov na Brniku vkrcali na letalo, ki je odletelo proti Beogradu. A to ni bil naš končni cilj. Prvomajske počitnice smo nameravali preživeti v Moskvi. V zgodnjih jutranjih urah naslednjega dne smo prispeli v hostel in se kljub neprespani noči polni energije odpravili raziskovat lepote ruskega glavnega mesta. Ekskurzija nas je vodila mimo vseh večjih znamenitosti. Sprehodili smo se na primer po Rdečem trgu in skozi znamenito moskovsko veleblagovnico GUM, ob ogledu večjih cerkva (katedrala svetega Vasilija Blaženega in katedrala Kristusa Odrešenika) pa smo si na glave nadeli rute v znak spoštovanja do pravoslavne cerkve. Ta je ravno v času našega obiska praznovala veliko noč in zaradi tega so bili vsi večji trgi in ulice okrašeni v stilu pisanic in pričakovanja pomladi. Posebno je izstopala glavna ulica Arbat, na kateri smo preživeli veliko prostega časa. Tam smo imeli možnost prigrizniti kaj tradicionalnega in spiti kozarec kvasa, poleg tega pa smo si ogledali tudi Puškinovo hišo. Večji ogledi so nas vodili tudi v Novodevičji samostan in njegovo pokopališče, v Kremelj, mimo Lubjanke in Moskovske državne univerze ter tudi v številne muzeje in parke. Nismo pa si le ogledovali znamenitosti, del svojega programa smo namenili tudi spoznavanju ruske kulture. V Bolšoj teatru smo si ogledali opero Jevgenij Onjegin, občudovali umetnine Tretjakovske galerije in ploskali akrobatskim točkam ljudi in živali v Moskovskem cirkusu Nikulina. Verjamemo, da bo ta prečudoviti teden še dolgo bival v naših srcih in se ga bomo radi spominjali še mnoga leta. Bližnje srečanje z ruščino pa nam je dalo poleg vsega še zagon za učenje tujega jezika. Rusija, še se bomo videli!

    
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se