Zaključno dejanje projekta Manj svečk za manj grobov


18.04.2016

V Zagorju ob Savi so se zbrali prostovoljci iz vse Slovenije.

 

Avtorica: Ana Roblek iz 1. c

 

Novembra lani  sva se dijakinji prvega letnika Tjaša Ribnikar in Ana Roblek odločili, da bova del dobrodelnega projekta, ki je bil na voljo dijakom kot oblika OIV-ur. Sprejeli sva izziv in se dan pred prvim novembrom znašli na pokopališču v Kranju. In zakaj sva celo popoldne stali ob stojnici ter se smehljali mimoidočim? Za dober namen. Zbirali sva prostovoljna sredstva za Gorsko reševalno zvezo Slovenije in porodnišnico Kranj. Osnovno sporočilo akcije je bilo, naj ljudje namesto za sveče denar namenijo nečemu, kar rešuje življenja. In v sredo, 13. aprila 2016, je sledilo sklepno dejanje letošnje akcije. S Tjašo sva se odpravili na prireditev ob predaji sredstev s profesorico Alenko Bizjak. Dopoldne smo se iz Kranja odpeljale v Zagorje ob Savi. Ko smo našle lokacijo, smo bile navdušene nad jadralnimi in malimi motornimi letali ter helikopterjem, saj se je prireditev odvijala na malem aerodromu. Tam so bili zbrani tudi drugi prostovoljci, pobudniki akcije in predstavniki Gorske reševalne zveze Slovenije. Sledil je kratek kulturni program in demonstracija reševanja z na novo pridobljenimi rekviziti, med drugimi z novimi nosili. Med drugimi smo prisluhnili nekaj recitacijam in harmonikarjem Glasbene šole Zagorje. Po končanem programu in prijetnem klepetu smo se odpravile nazaj na Gorenjsko. Dan mi je bil všeč in spoznale smo, da smo bile del nečesa velikega. Videle smo, da so šla sredstva resnično v prave roke in da jih reševalci že s pridom uporabljajo. Prevozile smo tudi dobršen del Slovenije in se ob čudovitem vremenu načudile njenim lepotam. Predvsem pa se mi je v glavo vtisnil govor pobudnika akcije Primoža Jelševarja, ko je dejal, da smo Slovenci narod, ki zna pomagati in prisluhniti drugim. Menim, da je to res in moramo biti optimistični. Ko nekomu pomagamo, se nato odlično počutimo, svet nekoga je zaradi nas boljši. In najin dan je bil zagotovo slajši, ne samo zaradi odličnih čokoladnih kokosovih kroglic, ki nama jih je podarila profesorica Bizjak, ampak tudi zaradi spoznanja, da sva storili nekaj dobrega, bili del uspešne zgodbe.

    
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se