Zbori Gimnazije Kranj na Sozvočenjih 2016


28.11.2016

Za finale so nastopajoči skupaj zapeli Pa se sliš.

 

Avtorica: Neža Majnik iz 2. c

 

V nedeljo, 13. 11. 2016, smo se na predtekmovalnem nastopu predstavili štirje zbori, ki smo se v nedeljo, 20. 11. 2016, udeležili regijskega tekmovanja Sozvočenja 2016, ki je potekalo v Radovljici. Nastop na Gimnaziji Kranj smo začeli kar pevci in pevke Mešanega mladinskega pevskega zbora Gimnazije Kranj z znanim maturantskim sprevodom in litanijami O venerabilis barba capucinorum. Naprej smo ob spremljavi bobnov in kontrabasa zapeli že omenjene litanije, ki jih je uglasbil Mozart, za naš zbor pa priredil kar naš zborovodja prof. Erik Šmid. Zapeli smo tudi dve pesmi iz cikla skladatelja Fernca Farkasa z naslovoma Semper ferventer in Vinus vina. Za konec pa smo zapeli še neuradno študentsko himno Gaudeamus igitur, ki jo je posebej za to priložnost priredil mladi skladatelj Tine Bec. Za nami so nastopile naše nekdanje gimnazijke, ki prepevajo v zboru Carmen Manet pod vodstvom Primoža Kerštanja. S svojim videzom so nas ponovno presenetile, saj so predstavljale gozdne vile. Tretji po vrsti se je predstavil Gorenjski oktet, ki je s pevko Melanijo čudovito popestril večer. Zadnji so se predstavili pevci in pevke APZ France Prešeren Kranj. Za zadnjo pesem skladatelja Erika Esenvaldsa z naslovom Stars so uporabili kozarce. Za konec pa smo vsi štirje zbori skupaj zapeli pesem Pa se sliš. V nedeljo, 20. 11. 2016, se je na prvem tekmovalnem nastopu predstavilo pet zborov, od tega Gorenjski oktet, APZ France Prešeren in seveda MeMPZ. Na drugem tekmovalnem nastopu pa so tekmovale pevke Carmen manet. Na tekmovanju smo osvojili kar dve nagradi, drugo in tretjo. Druga nagrada nam omogoča pevsko izobraževanje s katerim koli dirigentom, tretjo nagrado pa smo si prislužili z izbiro progama, ki ga je sestavila naša prof. Barbara Kušar. Zmagale so pevke Carmen manet, ki s svojim videzom čisto prevzele poslušalce in žiranta Marka Vatovca. S tem programom se bodo predstavile decembra v Slovenski filharmoniji. Gorenjski oktet pa je dobil denarno nagrado za nakup literature. Pevci in pevke ne bi mogli biti bolj hvaležni prof. Eriku Šmidu  za vse prepete ure, da ni obupal, tudi ko vaje niso bile najboljše. Hvala tudi prof. Barbari Kušar za ves trud, ki ga je v to vložila. Najlepša hvala vsem tistim, ki ste nam stali ob strani in nas spodbujali.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se