Zelo evropsko rusko mesto


09.09.2016

Kranjska gimnazijka Nina Žumer za 2. mesto na državnem tekmovanju iz znanja ruščine in poznavanja ruske kulture in civilizacije odšla na nagradno potovanje v Peterburg.

 

Avtorica in fotografinja: Nina Žumer iz 3. h

 

Nina Žumer iz 3. h si je prislužila nagradno potovanje v Peterburg, saj je na državnem tekmovanju iz znanja ruščine in poznavanja ruske kulture in civilizacije dosegla 2. mesto. O potovanju je napisala: »Sankt Peterburg. Zelo evropsko rusko mesto, vse stavbe, ulice in celo reka pa ogromnih razsežnosti. Že samo sprehajanje po ulicah prvi dan našega bivanja v severnih Benetkah mi je dalo vedeti, da je mesto res impozantno. V tednu, ki sem ga preživela v Rusiji, pa seveda nisem bila navdušena le nad mestom samim, ampak tudi nad organizacijo našega potovanja. Učne ure v organizaciji Alpha-Dialoga so bile tako poučne kot tudi zabavne, vsi izleti in ogledi pa dobro premišljeni in odlično vodeni. Poleg vsega tega smo imeli na voljo tudi veliko prostega časa, ki smo ga skupaj z družbo izkoristili za samostojno raziskovanje mesta in ruske kulture. V tem času pa smo se tudi dobro spoznali med sabo in se močno povezali. Tako zaradi prelepih novih prijateljstev kot tudi zaradi samega potovanja mi bo ta teden v spominu ostal kot eden najlepših v mojem življenju.«   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
junij julij avgust
p t s č p s n
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se