ANGLEŠČINA



Člani aktiva:

ime in priimek e-poštni naslov
Mojca Povšin Dubravica mojca.povsindubravica@gimkr.si
Tatjana Shrestha tatjana.shrestha@gimkr.si
Biba Kodek (vodja aktiva) biba.kodek@gimkr.si
Marko Bukovšek markobukovsek@gimkr.si
Mitja Hribar hribarmitja@gimkr.si
Nataša Adžič natasa.adzic@gimkr.si
William Tomford williamjohnnicholas.tomford@gimkr.si
Bernarda Kovač bernarda.kovac@gimkr.si


O predmetu:

Angleščina se poučuje kot prvi tuji jezik, in sicer tri ure tedensko v vsakem letniku. Dijaki imajo v 4. letniku dodatno uro za priprave na višjo raven.


Cilji predmeta:
  • razvijanje zmožnosti za komunikacijo z angleško govorečo populacijo,
  • razvijanje bralnih, slušnih, govornih in pisnih zmožnosti v angleščini,
  • poznavanje geografskih, družbenih in kulturnih značilnosti angleško govorečih dežel,
  • pridobivanje spretnosti vseživljenjskega učenja tujega jezika.

Dodatne dejavnosti v okviru predmeta:
  • najboljši dijaki 3. letnika sodelujejo na regijskem in državnem tekmovanju iz angleščine,
  • organiziramo ekskurzijo v London med prvomajskimi prazniki,
  • sodelujemo pri številnih drugih dejavnostih in projektih na šoli,
  • izvajamo dopolnilni pouk za dijake 1. in 2. letnikov,
  • Will Tomford (tuji učitelj) enkrat mesečno prireja filozofske večere,
  • sodelujemo v projektu Obogateno učenje tujih jezikov,
  • vključeni smo v projekt Comeniusa (ways2faith).

Uporabne spletne strani:

Newspapers

naslov povezava
The New York Times www.nytimes.com
The Washington Post www.washingtonpost.com
The Guardian www.guardian.co.uk
The Times www.thetimes.co.uk
The Independent www.independent.co.uk
The Wall Street Journal www.wsj.com
The Wall Street Journal www.wsj.com

Magazines and Journals

naslov povezava
The Atlantic Monthly www.theatlantic.com
The New Yorker www.newyorker.com
The New Republic www.tnr.com
Slate Magazine www.slate.com
Nature www.nature.com
The Economist www.economist.com

Radio and Useful Listening Sites

naslov povezava
BBC www.bbc.co.uk
NPR (National Public Radio in USA) www.npr.org
This American Life www.thisamericanlife.org
Radio Lab www.radiolab.org
Freakonomics Radio www.freakonomics.com/radio

Tools

naslov povezava
Oxford English Dictionary http://oxforddictionaries.com/
Perdue University Online Writing Lab http://owl.english.purdue.edu/owl/section/1/5/

Uporabne povezave

2018 2019 2020
oktober november december
p t s č p s n
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se